Hírek
2021. Március 05. 13:09, péntek |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Megégett holttestet találtak a tűzoltók egy szabadtéri tűz oltása során Pécsen
Megégett holttestet találtak a pécsi tűzoltók egy szabadtéri tűz megfékezésekor csütörtök este - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság szóvivője pénteken az MTI-vel.
Mukics Dániel a közleményében azt írta, hogy csütörtök este egy szabadtéri tűzhöz riasztották a pécsi tűzoltókat, akik egy körülbelül száz négyzetméteren égő gazos terület oltása közben egy fabódét és mellette egy megégett holttestet találtak.
A szóvivő közlése szerint a tűz keletkezési okát és annak pontos körülményeit tűzvizsgálati eljárás keretében vizsgálja a katasztrófavédelem, ahogy azt is, hogy a bódéról terjedt-e át a tűz a növényzetre, vagy fordítva történt az eset.
Mukics Dániel felhívta a figyelmet arra, hogy a napokban egyre többen kezdték meg a kerti munkákat, emiatt emelkedett a szabadtéri tüzek száma. A kerti zöldhulladékot csak ott szabad elégetni, ahol ezt az önkormányzat rendeletben engedélyezi - fűzte hozzá.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 28. 07:29, péntek | Belföld
Magyarország újabb négymilliárd forintos mezőgazdasági támogatási programot indít Bosznia-Hercegovinában
2025. November 28. 07:28, péntek | Belföld
Orbán Viktor: azért utazok Moszkvába, hogy biztosított legyen Magyarország energiaellátása
Azért utazok Moszkvába, hogy télre is, és a következő évre is biztosított legyen Magyarország energiaellátása, megfizethető áron -
2025. November 27. 07:38, csütörtök | Belföld
Jövő héten létrejöhet a megállapodás a 2026. évi minimálbér- és garantált bérminimum emelés mértékéről
Akár már a jövő héten létrejöhet a megállapodás a 2026. évi minimálbér- és garantált bérminimum emelés mértékéről
