Városlista
2025. június 28, szombat - Levente, Irén

Hírek

2021. Május 09. 12:10, vasárnap | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti

Meghalt 98 beteg, 1145-tel nőtt a fertőzöttek száma

Meghalt 98 beteg, 1145-tel nőtt a fertőzöttek száma

Meghalt 98, többségében idős, krónikus beteg, és újabb 1145 magyar állampolgárnál mutatták ki a koronavírus-fertőzést - közölte a koronavirus.gov.hu vasárnap,

kiemelve: eddig 4 288 641 embert oltottak be Magyarországon, közülük 2 488 118-an már a második adag vakcinát is megkapták.
A kormányzati portálon azt írták: 791 709-re nőtt a Magyarországon azonosított fertőzöttek száma. Az elhunytaké 28 602-re, a gyógyultaké 568 329-re emelkedett.

Az aktív fertőzöttek száma 194 778. Kórházban 3353 koronavírusos beteget ápolnak, közülük 403-an vannak lélegeztetőgépen.

Hatósági házi karanténban 21 975 -en vannak, a mintavételek száma 5 528 240-re nőtt.

Kiemelték, hogy már több mint 4,8 millióan regisztráltak oltásra, és 80 százalékuk meg is kapta a vakcinát. A még oltásra váró regisztráltak az online időpontfoglalóban is tudnak foglalni jelenleg Sinopharm-, AstraZeneca- és Szputnyik oltásokat.

Péntek éjfélkor lezárult a 16-18 évesek regisztrációja a jövő heti Pfizer-vakcinával történő oltásokra, több mint 84 ezer fiatal regisztrált, napokon belül számukra is megnyílik az online időpontfoglaló. Erről külön tájékoztatást adnak majd - írták. A háziorvosok Sinopharm-, Janssen- és Moderna-vakcinával tudják folytatni az oltást.

Tudatták azt is: az oltási program előrehaladtával a járvány megfékezéséért már a Magyarországon élő külföldiek és a taj-számmal nem rendelkező külföldön élő és külhoni magyar állampolgárok is regisztrálhatnak az oltásra a www.vakcinainfo.gov.hu honlapon.

Kérik, hogy aki még nem tette meg, regisztráljon a védőoltásra, mert "a járványból egyedül a védőoltás jelenti a kivezető utat".

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 28. 08:40, szombat | Belföld

Szijjártó Péter: a kínai BYD újabb nagyberuházása 620 új munkahelyet teremt Komáromban

A kínai BYD 32 milliárd forint értékű beruházással új elektromosbusz-gyártó üzemet épít Komáromban, amelynek köszönhetően 620 új munkahely jön majd létre

2025. Június 28. 08:38, szombat | Belföld

E.ON: informatikai átállás miatt késhetnek az MVM Next elszámoló számlái

Az E.ON Hungária Csoport informatikai átállása miatt az MVM Next elszámoló számlái akár 3 hetet is késhetnek - közölte az E.ON és az MVM Next pénteken az MTI-vel.

2025. Június 28. 08:32, szombat | Belföld

Másodfokú hőségriasztás lép életbe hétfőtől

Másodfokú hőségriasztást rendel el a HungaroMet Zrt. előrejelzése alapján az országos tisztifőorvos Magyarország teljes területére hétfő 0 órától július 4., péntek 24 óráig

2025. Június 28. 08:30, szombat | Belföld

Orbán szerint a Vokssal megállították Ukrajna uniós csatlakozását

A Voks 2025 több mint 2 millió szavazatával megállítottuk Ukrajna európai uniós csatlakozását - jelentette ki a miniszterelnök pénteken, a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország című műsorában.