Hírek
2011. Október 17. 14:13, hétfő |
Külföld
Forrás: HírTV
Megvan Sarkozy kihívója
Francois Hollande lesz Nicolas Sarkozy kihívója a jövő évi elnökválasztáson, miután megnyerte a francia szocialista párt előválasztását.
A legnagyobb francia ellenzéki párt amerikai mintára szervezett pártszavazást, amelyen bárki szavazhatott, ha befizetett 1 eurót, és támogatásáról biztosította a pártot. Több mint 2 és fél millióan szavaztak.
Elemzők szerint a franciák többsége szívesebben látna baloldali elnököt a jelenleg igen népszerűtlen Sarkozy helyett az ország élén. Ha a szocialisták nyernek, úgy 17 év után először kerül az ő kezükbe a hatalom Franciaországban. (rá)
hírTV
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 13. 10:00, hétfő | Külföld
Választás 2026 - Ursula von der Leyen: Magyarország Európát választotta
Magyarország Európát választotta - írta X-bejegyzésében az Európai Bizottság elnöke vasárnap este a magyarországi parlamenti választások eredményeire reagálva.
2026. Április 11. 10:21, szombat | Külföld
Zelenszkij: Ukrajna tavasszal befejezi a Barátság kőolajvezeték javítását
2026. Április 10. 13:00, péntek | Külföld
Donald Trump a NATO-ra is helyezett nyomásgyakorlás szükségességéről írt közösségi oldalán
Donald Trump amerikai elnök a NATO-ra is helyezett nyomásgyakorlás szükségességéről szóló bejegyzést tett közzé csütörtökön internetes közösségi oldalán.
2026. Április 10. 12:00, péntek | Külföld
Andrej Babis az üzemanyagáraik jelentős csökkentésére szólította fel az Orlent és a Molt
Andrej Babis cseh miniszterelnök csütörtökön felszólította az üzemanyag-forgalmazó PKN Orlent és a Molt, hogy jelentősen csökkentsék áraikat.
