Hírek
2021. Február 01. 08:02, hétfő |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti
Menczer: vakcinabeszerzésben Magyarország megelőzte az uniós tagállamokat
A koronavírus elleni vakcinabeszerzésben Magyarország megelőzte az uniós tagállamokat
- közölte a Külgazdasági és Külügyminisztérium (KKM) tájékoztatásért és az ország nemzetközi megjelenítéséért felelős államtitkára vasárnap a Facebook-oldalán. Menczer Tamás videójában kiemelte: a vakcinabeszerzésnél minden nap számít, "aki időt nyer, életet nyer". A vakcina ment életet és munkahelyet, és a vakcina vezet vissza a normális élethez.
Az elmúlt hónapok eseményeit összegezve elmondta: Brüsszelből nagyon kevés vakcina érkezik. A magyar kormány ezért tárgyalni kezdett Oroszországgal, a magyar gyógyszerészeti hatóság pedig engedélyezte az orosz vakcinát. Emiatt a baloldal és Brüsszel folyamatosan támadja a magyar kormányt.
Ezután Angela Merkel német kancellár bejelentette, hogy tárgyalni kezdett az orosz vakcináról - mondta a KKM államtitkára, aki szerint ezzel is jelezte a német kancellár, hogy "ez a vakcina fontos, és szükség van rá".
Kínával kapcsolatban ugyanez történt - jegyezte meg Menczer Tamás, kifejtve: a magyar kormány tárgyalni kezdett Kínával, a magyar gyógyszerészeti hatóság pedig engedélyezte a kínai vakcinát. Brüsszel és a baloldal ismét támadja a magyar kormányt.
Ezt követően Markus Söder bajor miniszterelnök is a kínai vakcina fontosságáról beszélt - tette hozzá.
Menczer Tamás azt mondta: az elmúlt hónapokban azt lehetett látni, hogy Magyarország a vakcinabeszerzésben megelőzte az uniós tagállamokat, "megelőztük Brüsszelt".
A szerbek viszont még a magyaroknál is gyorsabbak voltak, már több mint 300 ezer embert - köztük sok vajdasági magyart - beoltottak a kínai vakcinával, és senkinél nem tapasztaltak nem kívánt mellékhatást. "Aki időt nyer, életet nyer, és minden élet számít!" - jelentette ki a KKM államtitkára.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 29. 10:00, szerda | Belföld
Találkozót kezdeményez az ukrán elnökkel Magyar Péter
Találkozót kezdeményez Volodimir Zelenszkij ukrán elnökkel Magyar Péter leendő miniszterelnök. A Tisza Párt elnöke erről a Facebookon számolt be, miután fogadta Babják Zoltánt, Beregszász polgármesterét.
2026. Április 29. 08:00, szerda | Belföld
Tarr Zoltánt és Tanács Zoltánt is miniszternek kérte fel Magyar Péter
2026. Április 29. 06:51, szerda | Belföld
Magyar Péter: bizottság vizsgálja majd az 1988 és 2000 közötti privatizációt
Bizottság vizsgálja majd az 1988 és 2000 közötti privatizációt - jelentette be a leendő kormányfő a Facebook-oldalán kedden.
2026. Április 28. 16:00, kedd | Belföld
Meghalt Sebő Ferenc előadóművész, zeneszerző, a táncházmozgalom egyik elindítója
Hétfőn kora reggel elhunyt Sebő Ferenc előadóművész, zeneszerző, a táncházmozgalom egyik elindítója - erősítette meg a művész halálhírét Perger László, a Sebő-együttes tagja az MTI-nek.
