Városlista
2026. július 12, vasárnap - Izabella

Hírek

2019. Május 10. 07:29, péntek | Belföld
Forrás: mti

Mérsékelten nőttek a kgfb-díjak

Mérsékelten nőttek a kgfb-díjak

Az idei első negyedévben 49 900 forint volt a személyautókra megkötött kötelező gépjármű-felelősségbiztosítások (kgfb) átlagdíja, az autósok így csak 1,6 százalékkal fizettek többet a kötelezőért, mint tavaly ilyenkor,

amikor az akkor még létező baleseti adóval együtt átlagosan 49 100 forintos éves díjon szerződtek – közölte a Netrisk.hu az MTI-vel.

A biztosításközvetítő cég különböző értékesítési csatornáinak összegző adatai szerint az évközi szezon eddigi nyertesei a K&H, az Union és az Allianz voltak: ez a három biztosító együttesen az új szerződések 59 százalékát szerezte meg.

A közlemény idézi Sebestyén Lászlót, a Netrisk.hu ügyvezető igazgatóját, aki elmondta: bár a kárköltségek továbbra is emelkedő trendet mutatnak, többek között a díj-összehasonlítást lehetővé tevő alkuszi szolgáltatások is megfelelő biztosítói versenyt teremtenek, ez erősen korlátozza a díjak emelkedését.

Az első negyedévben kezdeményezett összes kgfb-szerződés 40 százaléka volt évfordulós váltás.

Az évfordulós kötések átlagos díja az első negyedévben 38 100 forint volt, ami gyakorlatilag megegyezik a tavalyi 38 ezer forintos értékkel. Az autóvásárláshoz kapcsolódó kötések átlagosan 57 700 forinton születtek, ebben a körben 2,5 százalékos volt a drágulás az egy évvel korábbi 56 300 forinthoz képest.

A biztosítók számos díjkedvezményt kínálnak, amelyek összességében akár harmadával is csökkenthetik az adott autóra fizetendő díjat. Ilyen kedvezmény jár a bankszámláról történő díjfizetésre vagy az egyösszegű befizetésre is. Ennek köszönhetően 60-ról 63 százalékra nőtt az éves díjfizetők aránya. A negyedéveseké viszont 33-ról 31 százalékra csökkent – olvasható a Netrisk.hu összeállításában.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 12. 13:00, vasárnap | Belföld

MTVA: a közszolgálati hírszolgáltatás összehangoltan és fokozatosan újraindul a közmédia felületein

Megkezdődött a hírszolgáltatás fokozatos újraindítása az M1 képernyőjén, a közmédia rádiós felületein, valamint a digitális platformokon

2026. Július 12. 10:00, vasárnap | Belföld

Magyar Péter: hétfőn az Országgyűlés elfogadja az alaptörvény 17. módosítását

Hétfőn az Országgyűlés elfogadja az alaptörvény 17. módosítását. A köztársasági elnöknek öt napja lesz, hogy aláírja azt. Ha nem teszi meg, akkor megindítható ellene a megfosztási eljárás

2026. Július 11. 14:00, szombat | Belföld

Orbán Anita: a Nyugat-Balkán uniós csatlakozása Európa versenyképességét is erősíti

A Nyugat-Balkán térségének stabilitása Magyarország és egész Európa biztonságát, uniós csatlakozása pedig Európa versenyképességét is erősíti

2026. Július 11. 13:00, szombat | Belföld

UniCredit: idén 1,3 százalékkal, jövőre 2,5 százalékkal bővülhet a magyar gazdaság

Idén a magyar GDP-növekedése 1,3 százalékos lehet, majd jövőre a beruházások fellendülésével 2,5 százalékra javul