Hírek
2025. Február 12. 07:40, szerda |
Belföld
Forrás: MTI
Meteorológia: ónos eső várható szerdán
Ónos eső veszélye miatt szerdára másodfokú (narancs) figyelmeztetést adott ki Baranya, Bács-Kiskun, Somogy és Tolna vármegye területére a HungaroMet Nonprofit Zrt.
Az MTI-hez kedden eljuttatott veszélyjelzésükben azt írták, szerdán reggel délnyugat felől egy melegfronti csapadékzóna érkezik, amelyből délutánig a Dunántúlon, majd este, késő este már főként a középső országrészben és az Alföld déli részén várható csapadék.
Az északi részeken végig hószállingózás, gyenge havazás lehet a jellemző, de egy centiméternél kisebb mennyiség valószínű.
Délebbre a kezdeti havazást délnyugat felől fagyott eső, ónos eső, majd a nap második felében eső válthatja fel.
A Dunántúl középső és déli részein a kezdeti havazásból akár 3 centiméteres hóréteg is összejöhet. Kiemelten a Dél-Dunántúl déli felén szerdán napközben egyre inkább ónos esőbe válthat a csapadék, és akár vastagabb jégréteg is kialakulhat. Estétől az Alföld délnyugati része, főként Bács-Kiskun vármegye térsége is érintett lehet a jelentősebb ónos csapadéktól.
A csapadékzóna csütörtökre virradóra északkelet felé terjed, és az ország északkeleti felén is kisebb havazás kezdődhet, míg délen ónos eső, eső lehet már a fő csapadékforma, nyugaton szűnik a csapadék
- írták.
A meteorológiai szolgálat ezért szerdára a négy vármegye területére másodfokú (narancs) figyelmeztetést adott ki, többórás ónos eső várható, amelynek mennyisége meghaladhatja az 1 milliméternyit.
Csongrád-Csanád, Fejér, Veszprém, Zala vármegye területére pedig elsőfokú figyelmeztetés van érvényben gyenge ónos eső veszélye miatt.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 08. 08:31, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: nem hagyhatjuk, hogy a gyűlölet és a félelemkeltés eluralkodjon Magyarországon
Nem hagyhatjuk, hogy a gyűlölet és a félelemkeltés eluralkodjon Magyarországon. Ennek sürgősen véget kell vetni!
2026. Március 08. 08:30, vasárnap | Belföld
Óriási tömeg fogadta Magyar Péter Pécsett
Szombat este ismét Pécsre látogatott Magyar Péter, aki országos politikai szerepvállalása óta már ötödik alkalommal tartott rendezvényt a városban. A Széchenyi tér ezúttal is megtelt, sok fiatal is érkezett az eseményre.
2026. Március 07. 12:00, szombat | Belföld
Megkezdődik szerdán az Adria kőolajvezeték kapacitásteszt-sorozata
Megkezdődik szerdán az Adria kőolajvezeték 11 hónapos, hosszú távú kapacitásteszt-sorozata – közölte a Mol pénteken az MTI-vel.
2026. Március 07. 10:00, szombat | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország nem kér a zsarolásból, nem kér a fenyegetőzésből
A fenyegetőzés és a zsarolás leállítására, a választási beavatkozások beszüntetésére szólította fel Ukrajnát Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter pénteken az ország budapesti nagykövetsége előtt.
