Hírek
2013. December 19. 14:29, csütörtök |
Belföld
Forrás: pannonmedia.hu | Füssy Angéla
Olaszfaluban fehér lesz a karácsony
Olaszfalu az egyetlen település a régióban, amit ma is legalább 20 centis friss hótakaró fed. A faluban harmadik napja esik a hó megállás nélkül, vagyis pontosabban csak a falu egyik felében.
A különleges jelenséggel a 82-es út olszfalui elágazójánál találkozhatunk, egészen a falu közepéig, ott aztán mintha elvágták volna… újra csak dér, zuzmara. A település lakói csak találgatnak, mi lehet az oka a kitartó havazásnak. Bár az eplényi sípálya munkatársa ezt cáfolta, a meteorológusok szerint is összefüggés van a hóágyúzás és az Olaszfalut borító hótakaró között.
Nem ez az első alkalom, hogy míg a megye többi településén száraz és szürke a tél, addig Olaszfaluban szakad a hó. Kovács Győző, a veszprémi Szikla meteorológusa szerint arról van szó, hogy a hóágyúzáskor úgynevezett kondenzációs magvak keletkeznek, amit a térségben uralkodó enyhe déli áramlat éppen Olaszfalu fölé visz. A nedves páradús levegőből pedig hópelyhek képződnek.
Olaszfaluban sokan örülnek a télnek, azt mondják, ők már csak legyintenek a meteorológiai előrejelzésekre, melyek száraz, fekete karácsonyt jósolnak, mert, hogy falujukban biztosan fehérek lesznek az ünnepek.
Mivel azonban a húsz centis hó miatt utakat, udvart takarítani, lapátolni is kell, akad, aki bosszús a furcsa olaszfalui havazásra.

Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 12. 22:58, vasárnap | Belföld
Történelmi részvétel mellett nyert a Tisza Párt, új korszak kezdődhet Magyarországon
Óriási fölénnyel, minden bizonnyal kétharmados többséget szerzett a Tisza Párt.
2026. Április 12. 22:57, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: gratuláltam a győztes pártnak
2026. Április 12. 22:56, vasárnap | Belföld
Választás 2026 - Dobrev Klára lemondott a DK elnöki tisztségéről
Dobrev Klára és a Demokratikus Koalíció (DK) teljes elnöksége lemondott vasárnap éjjel, miután a párt nem szerzett mandátumot az országgyűlési választáson.
2026. Április 12. 08:14, vasárnap | Belföld
Megkezdődött a választás, máris született egy rekord
A vasárnapi országgyűlési képviselő-választáson reggel 7 óráig a szavazásra jogosultak 3,46 százaléka adta le szavazatát a Nemzeti Választási Iroda (NVI) adatai szerint.
