Hírek
2022. Augusztus 05. 08:04, péntek |
Belföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay
Plakátkampánnyal buzdít véradásra a Magyar Vöröskereszt
Országos plakátkampánnyal buzdít véradásra augusztusban a Magyar Vöröskereszt az Országos Vérellátó Szolgálattal együttműködve, mert a nyári hónapokban hagyományosan csökken a véradási aktivitás
- közölte a segélyszervezet csütörtökön az MTI-vel.
Kiemelték: a megfelelő vérkészlet biztosításához országosan nyáron is napi legalább 1600-1800 véradó szükséges.
A plakátokat Budapesten 18, vidéken pedig 30 helyszínen lehet látni. "A kampány fő elemei olyan gyümölcsök, amelyek szinte már hozzátartoznak a nyár érzéséhez" - írták.
A segélyszervezet a vérellátó szolgálattal közösen a közösségi médiában edukációs posztokkal és hasznos információk megosztásával is rámutat arra: a véradás az önzetlen segítségnyújtás egyik legegyszerűbb formája, amely kiemelt jelentőségű a nyári időszakban is.
Emlékeztettek: bárki adhat vért, aki egészségesnek érzi magát és elmúlt már 18 éves, de még nem töltötte be a 65. életévét. Fontos, hogy a véradásra indulók fogyasszanak megfelelő mennyiségű ételt és folyadékot, valamint vigyenek magukkal személyi igazolványt, lakcímkártyát és TAJ-kártyát - olvasható a közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 21. 07:29, péntek | Belföld
Fegyvert fogott a köztársasági elnök
Sulyok Tamás a Magyar Honvédség főparancsnokaként lő- és menetgyakorlatán vett részt, az MH BHD püspökszilágyi kiképzőbázisán.
2025. November 21. 07:24, péntek | Belföld
Borult, csapadékos idő várható a hétvégén, többfelé havazhat is
Borult, csapadékos idő várható a hétvégén, pénteken és szombaton többfelé havazhat, és a szél is megélénkül - derül ki a HungaroMet Nonprofit Zrt. előrejelzéséből, amelyet csütörtökön juttattak el az MTI-hez.
2025. November 21. 07:24, péntek | Belföld
Koncz Zsófia: akkor tudunk erős nemzetet építeni, ha boldogok a családok
Akkor tudunk erős nemzetet építeni, ha boldogok a családok, hiszen a családok jelentik a magyarság erejét
