Hírek
2021. Szeptember 29. 14:09, szerda |
Belföld
Forrás: infovárosok/police.hu
Rablást színlelt, hogy börtönbe kerüljön

Hatóság félrevezetésének vétsége miatt a Komáromi Járási Ügyészség vádiratot nyújtott be azzal a férfival szemben, aki azért színlelt rablást, mert válságos élethelyzetében börtönbe akart kerülni.
A vádirat szerint az elkövető 2020. novemberében elveszítette a munkáját és szállását, a családjával is megszakadt a kapcsolata, emiatt a válságos élethelyzetéből nem látott kiutat, ezért elhatározta, hogy önmagát börtönbe juttatja, hogy ezáltal legalább legyen hol aludnia – közölte az ügyészség közleményében.
A férfi ezért 2020. november 25-én bement a komáromi dohányboltba, ott az eladótól először egy doboz cigarettát kért, majd közölte vele, hogy kéri a bolt bevételét és szándékának nyomatékául kezét a háta mögé tette, azt a látszatot keltve, mintha fegyvert tartana magánál. Ekkor érkezett meg az üzletbe az eladó férje, akinek az elkövető javasolta, hogy hívják ki a rendőrséget. Amíg az eladó a rendőrséget értesítette, az elkövető nem kísérelte meg elhagyni a helyszínt, megvárta amíg a rendőrség megérkezik, majd a vele szemben intézkedő rendőrökkel többször közölte, hogy rablást szándékozott elkövetni, a dohánybolt bevételének megszerzése volt a célja.
A férfi a rablás bűntette kísérletének a látszatát keltette, azonban a valós célja nem az volt, hogy a dohánybolt bevételét megszerezze, ezzel a hatóságot félre vezette.
Az ügyészség a vádiratban arra tett indítványt, hogy a Komáromi Járásbíróság tárgyalás mellőzésével, büntetővégzésben a férfival szemben közérdekű munka büntetést szabjon ki.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 24. 10:02, vasárnap | Belföld
Ingyenes koncertsorozattal ünnepli a Hatoslottó megújulását a Szerencsejáték Zrt.
Több mint 80 állomásos ingyenes koncertsorozatot szervez országszerte a Szerencsejáték Zrt. 2025 szeptemberétől a Hatoslottó megújulásának apropóján - tájékoztatta a nemzeti lottótársaság pénteken az MTI-t.
2025. Augusztus 24. 10:01, vasárnap | Belföld
Nagy István: a jövő Magyarországa a falvakban épül
A magyar kormány hisz a falvak erejében, az itt élők tehetségében és szorgalmában, ezért újulnak meg a vidéki települések iskolái, infrastruktúrája és közösségi terei
2025. Augusztus 24. 09:59, vasárnap | Belföld
Hétfőn kezdődik a Keleti pályaudvar felújítása
Az év legnagyobb karbantartási beruházásának nevezte Hegyi Zsolt, a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebook-oldalán a Keleti pályaudvar hétfőn kezdődő, négy hétig tartó felújítását, amely számos változást igényel a közlekedésben.
2025. Augusztus 24. 09:56, vasárnap | Belföld
Felborult egy mentőautó szombaton késő este Budapesten
Személyautóval ütközött és felborult egy mentőautó szombaton késő este Budapesten, a balesetben öten megsérültek - közölte az Országos Mentőszolgálat vasárnap az MTI-vel.