Városlista
2025. augusztus 24, vasárnap - Bertalan

Hírek

2017. Szeptember 19. 11:14, kedd | Helyi
Forrás: szekesfehervar.hu

Rágcsálóirtás kezdődik Fehérváron - ne fogják meg a dobozokat!

Rágcsálóirtás kezdődik Fehérváron - ne fogják meg a dobozokat!

A város területén lévő főbb vízfolyások és csapadékvíz elvezető árkok mellett rágcsálóirtást végeznek 2017 szeptember 25-től.

A figyelmeztető felirattal ellátott dobozokban kihelyezett irtószer véralvadásgátló hatóanyagot tartalmaz, mely lenyelve és gyomron keresztül felszívódva emberre és állatra egyaránt veszélyes lehet. A méreg ellenszere Konkion injekció (K1vitamin), beadását kizárólag orvos végezheti.

  • Az irtószer 2017. szeptember 25-től Székesfehérvár területén lévő nyílt vízfolyásoknál folyamatosan kerül kihelyezésre és az irtószeres dobozokat 2017. október 25-től folyamatosan visszaszedik.

Felhívják a figyelmet, hogy a rágcsálóirtás sikere, és saját egészségvédelmük érdekében a kihelyezett irtószeres dobozokat ne érintsék és a vízfolyások mellett kutyasétáltatáskor is legyenek körültekintőek!

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 24. 07:25, csütörtök | Helyi

95 907-en nyertek felvételt a magyar felsőoktatásba

Az elmúlt másfél évtized legsikeresebb felvételije az idei, 95 907-en nyertek felvételt a sikeres, megújult magyar felsőoktatásba

2025. Augusztus 24. 10:02, vasárnap | Belföld

Ingyenes koncertsorozattal ünnepli a Hatoslottó megújulását a Szerencsejáték Zrt.

Több mint 80 állomásos ingyenes koncertsorozatot szervez országszerte a Szerencsejáték Zrt. 2025 szeptemberétől a Hatoslottó megújulásának apropóján - tájékoztatta a nemzeti lottótársaság pénteken az MTI-t.

2025. Augusztus 24. 10:01, vasárnap | Belföld

Nagy István: a jövő Magyarországa a falvakban épül

A magyar kormány hisz a falvak erejében, az itt élők tehetségében és szorgalmában, ezért újulnak meg a vidéki települések iskolái, infrastruktúrája és közösségi terei

2025. Augusztus 24. 09:59, vasárnap | Belföld

Hétfőn kezdődik a Keleti pályaudvar felújítása

Az év legnagyobb karbantartási beruházásának nevezte Hegyi Zsolt, a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebook-oldalán a Keleti pályaudvar hétfőn kezdődő, négy hétig tartó felújítását, amely számos változást igényel a közlekedésben.