Városlista
2025. augusztus 25, hétfő - Lajos

Hírek

2012. Július 09. 13:52, hétfő | Belföld
Forrás: MTI

Rhoda Scott újra Varnus Xavérral közösen lép fel

Rhoda Scott újra Varnus Xavérral közösen lép fel

Az Orgonák csatája című tavalyi országos turné után ismét közös koncerten mutatja be virtuóz tudását a Hammond-orgona királynőjeként számon tartott Rhoda Scott amerikai előadóművész és Varnus Xavér, az orgona magyar kiválósága csütörtökön a Papp László Budapest Sportarénában.

A klasszikus daraboktól a modern feldolgozásokig terjedő koncertműsor címe: Orgonák csatája - Revans. Amíg a múlt esztendő programja inkább Johann Sebastian Bach és a filmzenék köré összpontosult, az idei Mozart, Gershwin és a szabad improvizáció jegyében fog lezajlani: Varnus Xavér és a Talamba Ütőegyüttes előadásában elhangzik a Kék rapszódia, a Kis éji zene és a Török-induló, és a két orgonista mellett improvizál Rhoda Scott szintén amerikai születésű partnere, a dzsesszzongorista-énekes La Velle is - tájékoztatták a szervezők az MTI-t.
Rhoda Scottra, egy New Jersey-i metodista lelkész legidősebb lányára már fiatalon nagy hatást gyakorolt az afroamerikai keresztény közeg, valamint a gospelek atmoszférája, amely zenei stílusának kialakulásában meghatározó szerepet játszott. Repertoárjában a blues elemek, a klasszikus dzsessz-sztenderdek és gospelek is megtalálhatók. Bár már több mint harminc éve Franciaországban él, francia templomokban is rendszeresen ad gospel-koncerteket, sőt workshopokat is tart.
A világhírű művész a hatvanas évektől kezdve nagyon sokszor koncertezett már Magyarországon. Mint többször is nyilatkozta, tanulmányozta a Kodály-módszert, és nagy csodálója Bartók Bélának, valamint Pege Aladárnak.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 25. 07:50, hétfő | Belföld

HM: külföldi katonai konvoj halad át Magyarországon a Röszke-Hegyeshalom útvonalon

Külföldi katonai konvoj halad át Magyarországon a Röszke-Hegyeshalom útvonalon – közölte a Honvédelmi Minisztérium (HM) vasárnap az MTI-vel.

2025. Augusztus 25. 07:48, hétfő | Belföld

A hét elején melegedés kezdődik és visszatér a kánikula

A hét elején melegedés kezdődik és csütörtökre visszatér a kánikula: mindenhol 30 Celsius-fok felett alakulnak a csúcshőmérsékletek, csapadék nem várható.

2025. Augusztus 25. 07:47, hétfő | Belföld

Szijjártó Péter: Magyarország határozottan visszautasítja az ukrán elnök fenyegetőzését

A magyar kormány határozottan visszautasítja Volodimir Zelenszkij ukrán elnök fenyegetőzését, és arra szólítja fel a szomszédos országot, hogy hagyjon fel hazánk energiabiztonságának kockáztatásával

2025. Augusztus 24. 10:02, vasárnap | Belföld

Ingyenes koncertsorozattal ünnepli a Hatoslottó megújulását a Szerencsejáték Zrt.

Több mint 80 állomásos ingyenes koncertsorozatot szervez országszerte a Szerencsejáték Zrt. 2025 szeptemberétől a Hatoslottó megújulásának apropóján - tájékoztatta a nemzeti lottótársaság pénteken az MTI-t.