Városlista
2026. május 31, vasárnap - Angéla

Hírek

2016. Július 31. 06:00, vasárnap | Külföld
Forrás: mti

Rio 2016 - Megérkezett Rio de Janeiro államba az olimpiai láng

Rio 2016 - Megérkezett Rio de Janeiro államba az olimpiai láng

Megérkezett a Rio de Janeiro államban lévő Paratyba az olimpiai láng - adta hírül a Nemzetközi Olimpiai Bizottság hivatalos honlapja.

Mintegy 150 fáklyavivő futott a lánggal Sao José dos Campostól, a paravilágbajnok sprinter, Veronica Hipólito is köztük volt. Az esemény egybeesett a város 249. évfordulójának megünneplésével, mely a település parkjában lévő olimpiai üst meggyújtásával és Maria Rita énekesnő koncertjével ért véget.

A láng április 21-én lobbant fel a játékok szülőhelyén, a görögországi Olümpiában. A fáklya május 3-án érkezett meg Brazíliába, hogy - miként 80 éve minden olimpia előtt - megkezdje 90 napos útját. Az olimpiai láng Brazíliában 36 ezer kilométert tesz meg, 329 várost érint, a váltóban 12 ezer futó vesz részt, míg végül a fáklya jövő pénteken megérkezik az olimpia megnyitójára, a Maracana Stadionba.

Címkék: láng, olimpia, rio

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 30. 14:00, szombat | Külföld

Ukrajnai háború - Brit külügyminiszter: rendkívül veszélyes és felelőtlen a román légtér megsértése

Yvette Cooper brit külügyminiszter szerint Oroszország rendkívül veszélyes és felelőtlen magatartást tanúsít a NATO légterének megsértésével, amelynek következményeként ezúttal egy romániai lakóépületet ért találat.

2026. Május 28. 14:00, csütörtök | Külföld

Újabb földrengés volt Horvátországban

Újabb földrengés rázta meg szerda délelőtt Horvátország középső részét, Sziszek (Sisak) térségét. A földmozgást Zágrábban és környékén is érezni lehetett - közölték az európai szeizmológiai szolgálatok.

2026. Május 27. 15:00, szerda | Külföld

Parajd - Ígéretek helyett konkrét megoldásokat sürget egy évvel a katasztrófa után a Hargita megyei önkormányzat elnöke

Ígéretek helyett konkrét megoldásokat és valódi felelősségre vonást sürget a román hatóságok részéről egy évvel a parajdi bányakatasztrófa után Bíró Barna Botond, a Hargita megyei önkormányzat elnöke.