Városlista
2025. augusztus 24, vasárnap - Bertalan

Hírek

2011. November 07. 07:21, hétfő | Belföld
Forrás: MTI

Sérültek nélkül jött a gép Hurghadából: kétségbeesett rokonok a reptéren

Sérültek nélkül jött a gép Hurghadából: kétségbeesett rokonok a reptéren

1 óra után leszállt az Egyiptomból érkező gép Budapesten; egyes információk szerint azonban a balesetet szenvedett busz utasai közül senki sem jött haza.

Vasárnap este szenvedett közúti balesetet egy magyar turistákat szállító busz Hurghadában. Az eddigi közlések szerint a balesetnek 11 halálos áldozata és 29 (egyiptomi források szerint 27) sérültje van. A Best Reisen utazási iroda csoportja három autóbusszal tartott szállodáiktól a repülőtérre, amikor az egyik busz felborult.

A sérültek között az al-Masztri al-Jum napilap szerint négy gyermek is van, egyikük állapota súlyos. Névtelenül nyilatkozó rendőrségi tiszviselők szerint a baleset oka az volt, hogy a sofőr a megengedettnél jóval gyorsabban hajtott, elveszítette az uralmat a busz felett, ami egy kanyarban kisodródott és felborult.

A kairói magyar nagykövetség információi szerint egy sérültet légi úton egy kairói katonai kórházba szállítottak, a többi sérültet pedig a hurghadai kórházban látják el.

A magyar külképviselet az utazási irodával és az egyiptomi hatóságokkal együttműködve intézi a sérültek és a halálos áldozatok hazaszállítását, folyamatosan kapcsolatban áll az áldozatok hozzátartozóival, zajlanak az azonosítások - mondta Kveck Péter nagykövet.

A baleset után azonnal hazatérő csoportban a 180 férőhelyes repülőgépen csaknem 150-en utaztak.

Egy édesapa, aki az indulás előtt beszélt a lányával, a budapesti repülőtéren újságíróknak azt mondta, hogy a balesetet szenvedett busz utasai nem jöttek még haza, azok sem, akik nem sérültek meg.

A leszállók között az MTI-nek a repülőtéren lévő tudósítója egyetlen sérültet sem látott, bár mindenütt mentősök várakoznak. Voltak olyan hozzátartozók is a reptéren, akiknek rokona ugyan nem érkezett meg, de más utasoktól tájékozódtak a balesetről.

MTI

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 24. 10:02, vasárnap | Belföld

Ingyenes koncertsorozattal ünnepli a Hatoslottó megújulását a Szerencsejáték Zrt.

Több mint 80 állomásos ingyenes koncertsorozatot szervez országszerte a Szerencsejáték Zrt. 2025 szeptemberétől a Hatoslottó megújulásának apropóján - tájékoztatta a nemzeti lottótársaság pénteken az MTI-t.

2025. Augusztus 24. 10:01, vasárnap | Belföld

Nagy István: a jövő Magyarországa a falvakban épül

A magyar kormány hisz a falvak erejében, az itt élők tehetségében és szorgalmában, ezért újulnak meg a vidéki települések iskolái, infrastruktúrája és közösségi terei

2025. Augusztus 24. 09:59, vasárnap | Belföld

Hétfőn kezdődik a Keleti pályaudvar felújítása

Az év legnagyobb karbantartási beruházásának nevezte Hegyi Zsolt, a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebook-oldalán a Keleti pályaudvar hétfőn kezdődő, négy hétig tartó felújítását, amely számos változást igényel a közlekedésben.

2025. Augusztus 24. 09:56, vasárnap | Belföld

Felborult egy mentőautó szombaton késő este Budapesten

Személyautóval ütközött és felborult egy mentőautó szombaton késő este Budapesten, a balesetben öten megsérültek - közölte az Országos Mentőszolgálat vasárnap az MTI-vel.