Hírek
2022. Április 25. 17:09, hétfő |
Belföld
Forrás: infovárosok
Szerencsejátékot űzött a munkahelyén, vádat emeltek ellene
A hűtlen kezelés vétsége miatt indult ügyben az ügyészség vádiratot nyújtott be azzal a férfival szemben, aki munkahelyén, munkaköri kötelezettségét megszegve szerencsejátékot játszott, ezzel több százezres kárt okozott.
Az elkövető egy vértesszőlősi üzletben értékesítőként dolgozott. A férfi feladatai közé tartozott a vásárlók kiszolgálása, a sorsjegyek érékesítése és a szerencsejáték folytatására szolgáló terminál helyes üzemeltetése, valamint az üzlethelyiség kasszájának kezelése, a bevételekkel és kiadásokkal történő elszámolás. A férfi saját értékesítőhelyén a munkaidejében nem folytathatott szerencsejátékot – közölte az ügyészség közleményében.
Az elkövető munkaköri kötelezettségét megszegte, 2020. június 6-án összesen 12 alkalommal, összesen 490 ezer forint értékben játszott szerencsejátékot az általa üzemeltett online terminálon. A férfi a játékok ellenértékét nem fizette meg, azt nem tette be a kasszába. A feladott szelvények közül 1 nyertes szelvény volt, a nyeremény összege 142 500 forint volt, ezt a férfi nem vette ki a kasszából.
A vállalkozó által üzemeltetett üzletben a szerencsejáték folytatásából származó bevétel a vállalkozóval szerződött gazdasági társaság tulajdona, a vállalkozó az értékesítés alapján jutalékra jogosult. Ennek alapján az elkövető összesen 347 500 forint kárt okozott a sértettnek.
Ezt a vállalkozó térítette meg a gazdasági társaságnak. Ebből az összegből az elkövető 80 ezer forintot a munkáltatójának megfizetett – tette hozzá a vádhatóság.
Az ügyészség a vádiratban arra tett indítványt, hogy a Tatabányai Járásbíróság az elkövetővel szemben tárgyalás mellőzésével, büntetővégzésben pénzbüntetést és 267 ezer forint összegű vagyonelkobzást szabjon ki.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 12. 13:00, vasárnap | Belföld
MTVA: a közszolgálati hírszolgáltatás összehangoltan és fokozatosan újraindul a közmédia felületein
Megkezdődött a hírszolgáltatás fokozatos újraindítása az M1 képernyőjén, a közmédia rádiós felületein, valamint a digitális platformokon
2026. Július 12. 10:00, vasárnap | Belföld
Magyar Péter: hétfőn az Országgyűlés elfogadja az alaptörvény 17. módosítását
Hétfőn az Országgyűlés elfogadja az alaptörvény 17. módosítását. A köztársasági elnöknek öt napja lesz, hogy aláírja azt. Ha nem teszi meg, akkor megindítható ellene a megfosztási eljárás
2026. Július 11. 14:00, szombat | Belföld
Orbán Anita: a Nyugat-Balkán uniós csatlakozása Európa versenyképességét is erősíti
A Nyugat-Balkán térségének stabilitása Magyarország és egész Európa biztonságát, uniós csatlakozása pedig Európa versenyképességét is erősíti
2026. Július 11. 13:00, szombat | Belföld
UniCredit: idén 1,3 százalékkal, jövőre 2,5 százalékkal bővülhet a magyar gazdaság
Idén a magyar GDP-növekedése 1,3 százalékos lehet, majd jövőre a beruházások fellendülésével 2,5 százalékra javul
