Hírek
2012. Április 25. 07:13, szerda |
Külföld
Forrás: mno / MTI
Szlovákiában is divat lett az offshore
Nő a szlovák cégeknek a külföldi adóparadicsomok iránti érdeklődése, csak az idei év első negyedében 77 szlovák tulajdonú vállalatot jegyeztek be ezekben az országokban.
Adta hírül a cseh tőkeinformációs ügynökség (CEKIA) adataira hivatkozva a SITA szlovák hírügynökség kedden.
A CEKIA szerint jelenleg 3072 szlovák cég van bejegyezve adóparadicsomnak számító országban, az összes szlovák vállalat 1,6 százaléka. Az ügynökség szerint a cégek adóterheinek várható növekedése miatt a jövőben felerősödik a szlovák vállalatok elvándorlása.
A kimutatások szerint a szlovákiai tulajdonosok az adóparadicsomok közül az idén leggyakrabban a Seychelles-szigeteken jegyeztettek be offshore cégeket, de nagy az érdeklődés Ciprus iránt is.
MTI / mno
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 12. 07:41, hétfő | Külföld
Felszólította Kubát az amerikai elnök
Donald Trump amerikai elnök az Egyesült Államokkal való megegyezésre szólította fel Kubát, miután az elveszítette legnagyobb támogatójaként Venezuelát.
2026. Január 12. 07:41, hétfő | Külföld
Rómában rendkívüli biztonsági készültséget rendeltek el a Termini-pályaudvarnál migránsok támadásait követően
Tovább erősítették a katonák és rendőrök jelenlétét az olasz főváros központi vasútállomásánál, miután a Termini-pályaudvarnál migránsok egy csoportja több embert is megtámadott - közölték a hatóságok vasárnap.
2026. Január 10. 09:09, szombat | Külföld
Giorgia Meloni: elérkezett az ideje, hogy Európa beszéljen Oroszországgal
Azt hiszem, elérkezett az ideje, hogy Európa beszéljen Oroszországgal a háborúról - hangoztatta Giorgia Meloni olasz miniszterelnök év eleji sajtótájékoztatóján pénteken.
