Városlista
2026. január 13, kedd - Veronika

Hírek

2017. Május 30. 07:32, kedd | Külföld
Forrás: mti

Több a veszélyes ember, mint amennyit ellenőrizni tudnak

Több a veszélyes ember, mint amennyit ellenőrizni tudnak

Horváth József biztonságpolitikai szakértő szerint Európában \"nagyságrendekkel nagyobb\" a veszélyt jelentő emberek száma, mint amennyinek az ellenőrzésére lehetőségük van a szolgálatoknak.

Horváth Józsefet az M1 aktuális csatornán hétfőn a múlt hétfő éjjeli öngyilkos merényletettel kapcsolatban kérdezték, amelyet a líbiai származású, de manchesteri születésű és brit állampolgárságú, 22 éves Salman Abedi követett el a Manchester Arena rendezvényközpontban. A merényletben 22-en meghaltak, 117 ember sérült meg úgy, hogy kórházban kellett ellátni.

Horváth József szerint "gyakorlatilag egy hibrid háború közepén vagyunk", és bár a szakemberek valószínűleg ugyanúgy látják ezt Nyugat-Európában, mint a kontinens "keleti felén", sokan "nem hajlandóak" kimondani, és még mindig "felkészületlenek vagyunk".

A szakértő úgy vélte, a manchesteri merényletnél a helyszínt őrző biztonsági cég nem tett eleget a törvényi előírásoknak a beléptetésnél.

De valószínű - fűzte hozzá -, hogy ha betartották volna azokat, akkor sem tudják megakadályozni a robbantást, mert az elkövető a koncert végén, az előtérben hajtotta végre. Úgy folytatta: jól összehangolt támadás volt, előre felmérték a célpontot.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 12. 07:41, hétfő | Külföld

Felszólította Kubát az amerikai elnök

Donald Trump amerikai elnök az Egyesült Államokkal való megegyezésre szólította fel Kubát, miután az elveszítette legnagyobb támogatójaként Venezuelát.

2026. Január 12. 07:41, hétfő | Külföld

Rómában rendkívüli biztonsági készültséget rendeltek el a Termini-pályaudvarnál migránsok támadásait követően

Tovább erősítették a katonák és rendőrök jelenlétét az olasz főváros központi vasútállomásánál, miután a Termini-pályaudvarnál migránsok egy csoportja több embert is megtámadott - közölték a hatóságok vasárnap.

2026. Január 10. 09:09, szombat | Külföld

Giorgia Meloni: elérkezett az ideje, hogy Európa beszéljen Oroszországgal

Azt hiszem, elérkezett az ideje, hogy Európa beszéljen Oroszországgal a háborúról - hangoztatta Giorgia Meloni olasz miniszterelnök év eleji sajtótájékoztatóján pénteken.