Városlista
2026. április 13, hétfő - Ida

Hírek

2018. Április 17. 09:24, kedd | Belföld
Forrás: mti

Több mint 3,1 milliárddal tartozik a NAV legnagyobb adósa

Több mint 3,1 milliárddal tartozik a NAV legnagyobb adósa

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) 98 adózónál állapított meg jelentős összegű adóhiányt az első negyedévben.

A lista élén március végén a budapesti székhelyű Optic Objekt Kft. állt 3,106 milliárd forint tartozással, amiből 1,647 milliárd forint adóhiány, 1,459 milliárd forint pedig bírság volt.

A NAV negyedévente teszi közzé honlapján azok listáját, akiknél az előző negyedévben jogerőre emelkedett határozatában magánszemélyeknél 10 millió, más adózóknál 100 millió forintot meghaladó adóhiányt állapított meg. Az első negyedévben 98 adózónál tártak fel nagy összegű adóhiányt, közülük 40 társaság, 58 pedig magánszemély.

A mostani listán a második helyet - a jogkövetkezményeket is beleértve - egy magánszemély, a budapesti lakcímű Huszpán Csaba "érdemelte" ki 1,960 milliárd forintos tartozással. Ez úgy jött össze, hogy a 651 millió forint adóhiányt 1,310 milliárd forint bírsággal fejelte meg az adóhatóság.

Egymilliárd forint feletti összeget követel a NAV két további magánszemélytől is: az érvényes magyarországi lakóhellyel nem rendelkező Hargitai Gábortól 1,373 milliárd forintot (484 millió adóhiány plusz 889 millió forint bírság), a vecsési Tihanyi Zoltántól pedig 1,024 milliárd forintot (327 millió adóhiány plusz 697 millió bírság).

A jogkövetkezményekkel együtt 500 millió forintnál nagyobb összeget - a már ismertetett eseteket is beleértve - 16 adózótól követel a NAV, közülük 6 magánszemély. A magánszemélyek közül 29-nek van 100 millió forintnál nagyobb tartozása.

Címkék: adó, adós, NAV, tartozás

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 12. 22:58, vasárnap | Belföld

Történelmi részvétel mellett nyert a Tisza Párt, új korszak kezdődhet Magyarországon

Óriási fölénnyel, minden bizonnyal kétharmados többséget szerzett a Tisza Párt.

2026. Április 12. 22:57, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor: gratuláltam a győztes pártnak

2026. Április 12. 22:56, vasárnap | Belföld

Választás 2026 - Dobrev Klára lemondott a DK elnöki tisztségéről

Dobrev Klára és a Demokratikus Koalíció (DK) teljes elnöksége lemondott vasárnap éjjel, miután a párt nem szerzett mandátumot az országgyűlési választáson.

2026. Április 12. 08:14, vasárnap | Belföld

Megkezdődött a választás, máris született egy rekord

A vasárnapi országgyűlési képviselő-választáson reggel 7 óráig a szavazásra jogosultak 3,46 százaléka adta le szavazatát a Nemzeti Választási Iroda (NVI) adatai szerint.