Hírek
2019. Január 10. 07:27, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Több mint 75 kilogramm kábítószert találtak egy autóba rejtve Röszkénél
A pénzügyőrök több mint 75 kilogramm marihuánagyanús anyagot találtak egy személyautóban Röszkén egy autó dupla alvázában - közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) az MTI-vel csütörtökön hajnalban.
A közlemény szerint a NAV munkatársai egy szerb autót ellenőriztek. A járművet vezető, Szerbiából Németországba tartó sofőr úgy nyilatkozott, hogy bejelentenivaló árut nem visz magával. A pénzügyőröknek azonban feltűnt, hogy a raktér padozata eltér a gyári kialakítástól, ezért az autót átvizsgálták.
A szigorított ellenőrzésen a raktér padozatának két szélén egy-egy zsinórra lettek figyelmesek, amit meghúzva a padozat felnyithatóvá vált. Az így kialakított rejtekhelyről 68 csomagban több mint 75 kilogramm növényi törmelék került elő, amire a cannabis-teszt pozitívan reagált.
A pénzügyőrök a több mint 151 millió forint feketepiaci értékű kábítószergyanús anyagot, valamint a sofőrt feljelentéssel átadták a rendőrségnek.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 29. 07:31, szerda | Belföld
Magyar Péter: Európa legerősebb korrupció-ellenes intézménye állhat fel
Magyar Péter szerint Európa legerősebb korrupció-ellenes intézménye állhat fel a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatallal.
2026. Július 29. 06:00, szerda | Belföld
OGY - Elfogadta a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatal felállításáról szóló javaslatot a parlament
Elfogadta a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatal (NVVH) felállításáról szóló törvényjavaslatot kedden a parlament. A döntést 143 igen, 47 nem szavazattal hozták meg a képviselők.
2026. Július 28. 18:00, kedd | Belföld
Honvéd Vezérkar főnöke: a Magyar Honvédség tartalékos katonái bizonyították felkészültségüket
2026. Július 28. 14:00, kedd | Belföld
OGY - Megválasztották Sonnevend Pált alkotmánybírónak
A képviselők megválasztották Sonnevend Pált alkotmánybírónak az Országgyűlés hétfői ülésén.
