Hírek
2020. December 18. 18:00, péntek |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Több mint 77 millió forint érékben foglaltak le cigit
Több mint 77 millió forint érékben foglalt le adózatlan cigarettát Pest megyében a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).
A szervezet pénteki közleménye szerint csaknem 50 ezer doboz adózatlan cigarettát foglaltak le két orgazdától.
Mint írták, a NAV munkatársai egy Pest megyei bevásárlóközpont parkolójában igazoltatták a két cigarettaárust. Autóikból ezer, rejtett raktárukból 45 ezer doboz adózatlan cigaretta került elő.
Az akcióban részt vevő harminc pénzügyi nyomozó a cigaretta mellett több mint kétmillió forint készpénzt és járműveket is lefoglalt. A dohánytermék közterületi árusítása miatt jövedéki eljárást is indítottak a NAV munkatársai - tudatták.
A gyanúsítottak különösen nagy értékre elkövetett orgazdaság miatt kihallgatták, egyiküket őrizetbe vették, és kezdeményezték letartóztatását.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 12. 10:00, vasárnap | Belföld
Magyar Péter: hétfőn az Országgyűlés elfogadja az alaptörvény 17. módosítását
Hétfőn az Országgyűlés elfogadja az alaptörvény 17. módosítását. A köztársasági elnöknek öt napja lesz, hogy aláírja azt. Ha nem teszi meg, akkor megindítható ellene a megfosztási eljárás
2026. Július 11. 14:00, szombat | Belföld
Orbán Anita: a Nyugat-Balkán uniós csatlakozása Európa versenyképességét is erősíti
A Nyugat-Balkán térségének stabilitása Magyarország és egész Európa biztonságát, uniós csatlakozása pedig Európa versenyképességét is erősíti
2026. Július 11. 13:00, szombat | Belföld
UniCredit: idén 1,3 százalékkal, jövőre 2,5 százalékkal bővülhet a magyar gazdaság
Idén a magyar GDP-növekedése 1,3 százalékos lehet, majd jövőre a beruházások fellendülésével 2,5 százalékra javul
2026. Július 11. 10:25, szombat | Belföld
A kormány benyújtotta az NVVH létrehozásáról szóló törvényjavaslatot
A kormány pénteken benyújtotta az Országgyűlésnek a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatal (NVVH) létrehozásáról szóló törvényjavaslatot.
