Városlista
2025. augusztus 25, hétfő - Lajos

Hírek

2021. Augusztus 04. 17:09, szerda | Belföld
Forrás: infovárosok/police.hu

Többeket is átvert a nő egy érdekes módszerrel

Többeket is átvert a nő egy érdekes módszerrel

Őrizetbe vették a tamási rendőrök, majd a bíróság letartóztatta azt a 22 éves bátaszéki nőt, aki az elmúlt hónapokban sokakat csapott be internetes vásárlás lehetőségét kínálva.

Egy Nagykónyiban élő nő tett feljelentést 2020. december 22-én a Tamási Rendőrkapitányságon ismeretlen tettes ellen, aki becsapta őt az egyik közösségi oldalon történt vásárlás során. Az eladó és a vevő megegyezett a vételárban, melyet a sértett el is utalt a megadott számlaszámra, de az áru soha nem érkezett meg. Ettől kezdve az eladó elérhetetlenné vált – közölte a rendőrség.

Kifejtve, hogy a feljelentést követően a rendőrök nyomozásba kezdtek, és azonosították a feltételezett elkövetőt, egy 22 éves bátaszéki nőt. A beszerzett bizonyítékok alapján a nyomozók megállapították, hogy a fiatal az ország számos pontján csapott be másokat hasonló módszerrel az elmúlt hónapokban, a sértettek száma akár több tucat is lehet. A nő módszere az volt, hogy egy korábbi ismerőse profiljával – melyet több alkalommal megváltoztatott – hirdette a nem létező termékeket. Ezt követően vásárolt egy másik személytől az interneten, akitől az utaláshoz elkérte a bankszámlaszámának adatait. Ezután a megszerzett számlaszámra utaltatta a sértettekkel a megbeszélt összeget. Végül az ügyletbe harmadikként – tudta nélkül – bevont személyt, miután megtörtént az utalás, felkereste, hogy véletlenül több pénzt utalt, ezért személyesen elmegy az általa vásárolt áruért, és készpénzben kéri vissza az átutalt összeg különbözetét. Így azt akarta elérni, hogy őt később ne lehessen azonosítani.

A rendőrök a nőt a napokban eddig négyrendbeli csalás és háromrendbeli személyes adattal visszaélés vétség miatt hallgatták ki gyanúsítottként. A bűncselekmények elkövetését elismerte. Kihallgatását követően őrizetbe vették, és előterjesztést tettek letartóztatásának indítványozására. Őt az illetékes járásbíróság letartóztatta – tette hozzá a rendőrség.

A 22 éves nő már évek óta követhetett el hasonló bűncselekményeket, mert emiatt több esetben is jogerősen elítélték.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 24. 10:02, vasárnap | Belföld

Ingyenes koncertsorozattal ünnepli a Hatoslottó megújulását a Szerencsejáték Zrt.

Több mint 80 állomásos ingyenes koncertsorozatot szervez országszerte a Szerencsejáték Zrt. 2025 szeptemberétől a Hatoslottó megújulásának apropóján - tájékoztatta a nemzeti lottótársaság pénteken az MTI-t.

2025. Augusztus 24. 10:01, vasárnap | Belföld

Nagy István: a jövő Magyarországa a falvakban épül

A magyar kormány hisz a falvak erejében, az itt élők tehetségében és szorgalmában, ezért újulnak meg a vidéki települések iskolái, infrastruktúrája és közösségi terei

2025. Augusztus 24. 09:59, vasárnap | Belföld

Hétfőn kezdődik a Keleti pályaudvar felújítása

Az év legnagyobb karbantartási beruházásának nevezte Hegyi Zsolt, a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebook-oldalán a Keleti pályaudvar hétfőn kezdődő, négy hétig tartó felújítását, amely számos változást igényel a közlekedésben.

2025. Augusztus 24. 09:56, vasárnap | Belföld

Felborult egy mentőautó szombaton késő este Budapesten

Személyautóval ütközött és felborult egy mentőautó szombaton késő este Budapesten, a balesetben öten megsérültek - közölte az Országos Mentőszolgálat vasárnap az MTI-vel.