Hírek
2013. Július 31. 08:26, szerda |
Belföld
Forrás: MTI
Tokaj-Hegyalján jó minőségű szőlőre számítanak

Jó minőségű, de közepes mennyiségű termést várnak Tokaj-Hegyalján, a történelmi borvidéken a szőlőtermesztők az idén - írta az Észak-Magyarország szerdán.
Prácser Miklós, a tokaji borvidék hegyközségi tanácsának elnöke a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei napilapnak elmondta: ha az időjárás ilyen marad, akkor nagyon jó minőségű lesz a szőlő, a közepes mennyiség azzal magyarázható, hogy virágzás idején hűvös volt még, emiatt a vártnál kevesebb kötődés alakult ki.
Jelenleg egy viszonylag korai szüret jósolható, ez a korai érés kedvezhet egy jó aszúsodásnak, amire várnak a gazdák - olvasható az Észak-Magyarországban.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 13. 07:49, hétfő | Belföld
Mától elérhető a fix 3 százalékos hitelprogram indul a kis- és közepes vállalkozások számára
2025. Október 12. 08:25, vasárnap | Belföld
Stratégiai partnerséget kötött a 4iG Űr és Védelmi Zrt.-vel a Széchenyi István Egyetem
Stratégiai együttműködési megállapodást írt alá a 4iG Űr és Védelmi Zrt., valamint a győri Széchenyi István Egyetem Budapesten - közölte az egyetem az MTI-vel pénteken.
2025. Október 12. 08:21, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: a mai napon aláírásgyűjtést indítunk Brüsszel háborús tervei ellen
A mai napon aláírásgyűjtést indítunk Brüsszel háborús tervei ellen - írta Orbán Viktor miniszterelnök szombat reggeli Facebook bejegyzésében.
2025. Október 11. 08:36, szombat | Belföld
Leslie Mandoki – az 50 éves szabadságvágy ünneplése a Bajor Szabad Államban is
Leslie Mandoki megkapta a Bajor Szabad Államban a rangos és nagy nemzetközi visszhangot kiváltó Pro Meritis Scientiae et Litterarum díjat.