Hírek
2018. Június 27. 09:36, szerda |
Külföld
Forrás: Kovács Andrea, az MTI tudósítója jelenti - fotó: pixabay
Újabb halálos áldozatot szedett a kanyarójárvány Ukrajnában
Tovább nőtt a kanyaró halálos áldozatainak száma Ukrajnában: egy nyolcéves gyermek halt bele a fertőzésbe az ország déli részében lévő Mikolajiv megyében.
Az ukrán egészségügyi minisztérium sajtószolgálatának keddi közleménye szerint idén már 12-en - nyolc gyermek és négy felnőtt - halt bele a betegségbe Ukrajnában.
A tárca által közölt adatok alapján az elmúlt hét alatt országosan 1273 új megbetegedést regisztráltak, 487 felnőttet és 786 gyermek kapta meg a fertőzést. A megelőző héthez képest viszont 10 százalékkal kevesebben betegedtek meg kanyaróban.
Jelenleg a legtöbb kanyarós beteg a nyugat-ukrajnai Lviv megyében van, mintegy négyezer, továbbá Kárpátalján körülbelül háromezer és a szomszédos Ivano-Frankivszk megyében csaknem 2 és fél ezer. A dél-ukrajnai Odessza megyében, valamint a fővárosban, Kijevben megközelítőleg két-kétezer kanyarós beteget tartanak számon - írta a Korreszpondent ukrán hírportál.
Az év eleje óta mostanáig országszerte összesen több mint 23 ezren betegedtek meg kanyaróban, akik között a gyerekek száma csaknem eléri a 14 ezret.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 13. 12:00, hétfő | Külföld
Brit miniszterelnök: Magyarország és az európai demokrácia történelmi pillanata Magyar Péter választási győzelme
Keir Starmer brit miniszterelnök szerint Magyar Péter választási győzelme történelmi pillanat, nem csupán Magyarország, hanem az európai demokrácia számára is.
2026. Április 13. 10:00, hétfő | Külföld
Választás 2026 - Ursula von der Leyen: Magyarország Európát választotta
Magyarország Európát választotta - írta X-bejegyzésében az Európai Bizottság elnöke vasárnap este a magyarországi parlamenti választások eredményeire reagálva.
2026. Április 11. 10:21, szombat | Külföld
Zelenszkij: Ukrajna tavasszal befejezi a Barátság kőolajvezeték javítását
2026. Április 10. 13:00, péntek | Külföld
Donald Trump a NATO-ra is helyezett nyomásgyakorlás szükségességéről írt közösségi oldalán
Donald Trump amerikai elnök a NATO-ra is helyezett nyomásgyakorlás szükségességéről szóló bejegyzést tett közzé csütörtökön internetes közösségi oldalán.
