Hírek
2020. Március 11. 12:01, szerda |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Vádat emeltek a Cegléden két gyalogost elgázoló gyorshajtó ellen
Vádat emeltek egy férfi ellen, aki a megengedett sebességet jelentősen túllépve elgázolt két gyalogost tavaly áprilisban Cegléden - közölte a Pest megyei főügyész szerdán az MTI-vel.
Szabó Ferenc közleményében felidézte: a férfi egy 400 lóerősre átalakított autóval hajtott a ceglédi Kossuth Ferenc utcában 50 helyett óránkénti 145 kilométeres sebességgel. A sebesség túllépése miatt nem tudta megállítani a járművet és elütött két gyalogost, akik át akartak menni az úton. Az egyik gyalogos a helyszínen meghalt, a másik súlyosan megsérült.
A sofőr ellen halálos közúti baleset gondatlan okozásának vétsége miatt nyújtott be vádiratot a Budakörnyéki Járási Ügyészség.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 29. 08:00, szerda | Belföld
Tarr Zoltánt és Tanács Zoltánt is miniszternek kérte fel Magyar Péter
2026. Április 29. 06:51, szerda | Belföld
Magyar Péter: bizottság vizsgálja majd az 1988 és 2000 közötti privatizációt
Bizottság vizsgálja majd az 1988 és 2000 közötti privatizációt - jelentette be a leendő kormányfő a Facebook-oldalán kedden.
2026. Április 28. 16:00, kedd | Belföld
Meghalt Sebő Ferenc előadóművész, zeneszerző, a táncházmozgalom egyik elindítója
Hétfőn kora reggel elhunyt Sebő Ferenc előadóművész, zeneszerző, a táncházmozgalom egyik elindítója - erősítette meg a művész halálhírét Perger László, a Sebő-együttes tagja az MTI-nek.
