Hírek
2017. Március 31. 07:30, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Védett állatokkal kereskedett egy Vas megyei férfi - VIDEÓVAL
Különböző védett, köztük több veszélyes állattal kereskedett egy férfi. Vas megyei otthonában többek között skorpiókat, kígyókat, teknősöket foglaltak le a rendőrök - közölte a rendőrség pénteken az MTI-vel.
A Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda természetkárosítás elkövetésének megalapozott gyanúja miatt folytat nyomozást T. Tamással szemben - írta az Országos Rendőr-főkapitányság kommunikációs szolgálata a közleményben.
Az eddigi adatok szerint a 26 éves férfi a családi házában engedély nélkül tartott védett és fokozottan védett, illetve az Európai Közösségben természetvédelmi szempontból jelentős, valamint közepesen és különösen veszélyes állatfajokat, amelyeket tenyésztett is, továbbá azokkal kereskedett.
A nyomozók a Vas Megyei Kormányhivatal természetvédelmi szakembereivel közösen csütörtökön házkutatást tartottak, a férfi otthonában huszonegy skorpiót, öt foltos szalamandrát, egy-egy keselyű- és aligátorteknőst, valamint tizenkét különböző fajú kígyót találtak. A lefoglalt állatok elhelyezéséről a kormányhivatal intézkedett.
T. Tamást a nyomozók gyanúsítottként hallgatták ki. A férfi szabadlábon védekezhet - olvasható a rendőrség közleményében.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 12. 07:39, hétfő | Belföld
Mávinform: indul a peronépítés Keleti pályaudvaron, módosul a dunántúli távolsági vonalak közlekedési rendje
Hétfőn kezdődik az akadálymentes peron építése a Keleti pályaudvaron, ezért módosul a Keleti pályaudvart érintő dunántúli távolsági vonalak közlekedési rendje, több dunántúli vonat végállomása Kelenföldre kerül át
2026. Január 12. 07:37, hétfő | Belföld
MÁV-csoport: tavaly 179 közösségi közlekedésben dolgozót bántalmaztak
2025-ben 179 alkalommal érte bántalmazás a vasúti és közúti közlekedésben szolgálatot teljesítő dolgozókat - közölte a MÁV-csoport vasárnap közleményben.
2026. Január 12. 07:36, hétfő | Belföld
Kemény fagyokkal indul a hét, majd enyhülés jön
Kedd hajnalban akár mínusz 18 Celsius-fok is lehet, és napközben is fagyni fog.
