Hírek
2016. December 14. 05:00, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Veszélyes tűzijátékot hívnak vissza a piacról

Visszahívnak a piacról egy kínai gyártmányú tűzijátékot, egy úgynevezett 25 lövéses telepet, amely balesetveszélyes és égési sérüléseket is okozhat
- figyelmeztetett az Országos Rendőr-főkapitányság kommunikációs szolgálata kedden a police.hu weboldalon.
A CAKE elnevezésű, CF1301 típusú tűzijáték használata után is maradhat olyan elem, amely utólag lép működésbe, így balesetet okozhat. A telep nem stabil, a használat alatt elmozdulhat, eldőlhet, az irányíthatatlanná vált eszköz pedig égési sérüléseket okozhat - írták.
A termék nem felel meg a pirotechnikai irányelvben foglaltaknak és az európai szabványnak, ezért az illetékes hatóság visszahívja a piacról - közölték.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 24. 10:02, vasárnap | Belföld
Ingyenes koncertsorozattal ünnepli a Hatoslottó megújulását a Szerencsejáték Zrt.
Több mint 80 állomásos ingyenes koncertsorozatot szervez országszerte a Szerencsejáték Zrt. 2025 szeptemberétől a Hatoslottó megújulásának apropóján - tájékoztatta a nemzeti lottótársaság pénteken az MTI-t.
2025. Augusztus 24. 10:01, vasárnap | Belföld
Nagy István: a jövő Magyarországa a falvakban épül
A magyar kormány hisz a falvak erejében, az itt élők tehetségében és szorgalmában, ezért újulnak meg a vidéki települések iskolái, infrastruktúrája és közösségi terei
2025. Augusztus 24. 09:59, vasárnap | Belföld
Hétfőn kezdődik a Keleti pályaudvar felújítása
Az év legnagyobb karbantartási beruházásának nevezte Hegyi Zsolt, a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebook-oldalán a Keleti pályaudvar hétfőn kezdődő, négy hétig tartó felújítását, amely számos változást igényel a közlekedésben.
2025. Augusztus 24. 09:56, vasárnap | Belföld
Felborult egy mentőautó szombaton késő este Budapesten
Személyautóval ütközött és felborult egy mentőautó szombaton késő este Budapesten, a balesetben öten megsérültek - közölte az Országos Mentőszolgálat vasárnap az MTI-vel.